Plastec Makina'ya hoşgeldiniz,

Hakkımızda

Plastec Makina

Hakkımızda

Plastec Makina 2017 yılında kurulmuş olup, LK Grup ile Plastik Enjeksiyon Makinaları Türkiye, Avrupa ve Ortadoğu pazarında satış ve satış sonrası hizmetleri için tek yetkili bayii anlaşması imzalamıştır. LK & Plastec ortaklığı, tecrübeli, profesyonel ve genç kadrosu ile, Türk Plastik Sektörüne yüksek kaliteli, optimum maliyetli çözümler üretmektedir.
Plastec Makina, plastik üreticilerinin ihtiyaçlarına en uygun makina çözümleri, stoktan anında makina teslimatı, tecrübeli ve hızlı teknik servis & yedek parça hizmetleriyle, siz değerli müşterilerimizin beklentilerini en üst seviyede karşılamak için sektördeki yerini almıştır.

1979 yılında Hong Kong'da kurulan LK Grup, Shenzhen, Zhongshan, Shanghai, Fuxin, Ningbo ve Taiwan'daki fabrikaları, İtalya'da grup bünyesinde bulunan İDRA fabrikası, Amerika, Kanada ve Endonezya'daki bölge müdürlükleri ve 40'ın üzerindeki ülkede bölge temsilcilikleri ile dünyanın en büyük döküm makinaları üreticisi ve Hong Kong borsasında işlem gören sayılı makina üreticisinden biri olmuştur.

2007 yılında General Motors-Bedford POWERTRAIN (ABD) fabrikası için aldığı 17 Adet 3000 tonluk alüminyum enjeksiyon makinası siparişi ile adından söz ettiren LK, 2008 yılında da döküm sektörünün en tanınmış markalarından iri olan İDRA firmasını satın alarak global pazardaki gücünü ve konumunu perçinlemiştir.

1994 yılında Çin’in Zhongshan ve daha sonra 2002 yılında Ningbo kentinde 32 milyon dolar yatırım ile kurulan LK Plastik Enjeksiyon Fabrikalarında yıllık 18.000 adet (80-7000 ton) makina üretimi ile dünyanın sayılı makina üreticileri arasında yerini almıştır. LK’nın dünyadaki tüm fabrikalarında yıllık toplam 24 bin adet enjeksiyon makinesi üretilmektedir.

LK firması 2020 yılında ise dünyanın önde gelen elektrikli otomobil üreticisi TESLA (SPACEX) firmasına 10 adet 6000 tonluk Metal Enjeksiyon Makinası satışı gerçekleştirerek sektördeki gücünü ve teknolojisini kanıtlamıştır.
General Motors, Renault, Audi, Aston Martin, Magna gibi dünyanın en büyük otomotiv firmalarının ana tedarikçisi olarak ta otomotiv sektöründe 1. Sırada yer almaktadır.
CNC üretiminde ise Tayvan ve Çin’deki üretim üsleriyle dünyanın en önemli firmalarına hizmet vermektedir. Apple firmasına üretim yapan FOXCONN firmasında 3000 adet LK marka CNC makinasıyla teknolojiye destek vermektedir.